Haber Detayı
23 Ocak 2022 - Pazar 18:31
 
1186 Oy Farkla Seçimi Kazanan İmam Bakır Alkan Oldu
Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın yeni başkanı belli oldu.
GÜNDEM Haberi
1186 Oy Farkla Seçimi Kazanan İmam Bakır Alkan Oldu

Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın yeni başkanı belli oldu.

 

Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası yeni başkanını seçmek için bugün sandığa gitti. GAP Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen başkanlık seçiminde hayatını kaybeden mevcut başkan Mahmut Alkan’ın oğlu İmam Bakır Alkan ile Osman Karageçili'nin listeleri yarıştı. Sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi akşam 17.00’da sona erdi. Seçimin sona ermesi ile birlikte oy sayım işlemi başladı.

 

Yaklaşık 7 bin üyenin bulunduğu odanın seçiminin sonucu merakla bekleniyordu. Seçimde İmam Bakır Alkan, 2447 oy aldı. Başkanlık için yarışan diğer aday Osman Karageçili 1262 oy aldı. Bu sonuca göre Şanlıurfa Şoförler Odası Başkanı İmam Bakır Alkan oldu.

 

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizinde hayatını kaybeden mevcut başkan Mahmut Alkan’ın yerine oğlu İmam Bakır Alkan aday olmuştu.

 

Yeni Başkan İmam Bakır Alkan, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

 

"Bundan 4 yıl önce bu görevi babama vermiştiniz. Bu günde bana layık gördünüz. Ben de size layık olmaya çalışacağım. Hiçbir üyemize, Arap, Kürt, Zaza gibi ayrım yapmayacağım".

 

BAŞKAN ARSLAN TEBRİK ETTİ

 

Yeni Başkan İmam Bakır Alkan'a ilk tebrik Şanlıurfa Evren Sanayi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan'dan geldi .Başkan Arslan mesajında :''Şanlıurfa Şoförler Ve Otomobilciler Odası seçimini kazanan İmam Bakır ALKAN kardeşimi tebrik eder, esnafımıza ve hemşerilerimize hizmet etme yolunda kazandığı bu başarının her daim devam etmesini temenni ederim. ''ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1186, Oy, Farkla, Seçimi, Kazanan, İmam, Bakır, Alkan, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı