Haber Detayı
14 Haziran 2021 - Pazartesi 13:44
 
Başkan Çakmak , Takoran Vadisi İçin Tanıtım Atağını Başlattı
Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak , Takoran Vadisi için tanıtım atağını başlattı.
GÜNDEM Haberi
Başkan Çakmak , Takoran Vadisi İçin Tanıtım Atağını Başlattı

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak "Takoran Vadisi" için tanıtım atağını başlattı.

 

İlçeye 30 km uzaklıkta bulunan saklı cennet olarak bilinen Takoran vadisi için harekete geçen Başkan Ayşe Çakmak Takoran vadisinin tanıtımı için GAP Havalimanında bulunan arama noktalarındaki sepetlere Takoran Vadisinin tanıtımının yapıldığı sticker çalışması başlatarak Takoran'ı Şanlıurfa'ya gelen herkesin görmesini amaçlıyor.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkan'ı Ayşe Çakmak şunları kaydetti. "Şehrimiz tarım ve hayvancılık şehri ancak sadece bununla yetinmek istemiyoruz. Bu nedenle Turizmi canlandırmak için ekip arkadaşlarımızla birlikte saklı cennet Takoran Vadisi için çalışmalarımızı kısa bir süre önce başlattık. Bu kapsamda Karacadağ Kalkınma ajansı ile birlikte Takoran Vadisinin fizibilite raporunun hazırlanması için aldığımız 85 bin TL değerindeki hibe ile kısa bir sürede raporumuzu hazırlayarak Karacadağ Kalkınma Ajansına sunacağız. Turizm faaliyetlerini bir an önce başlatarak bölgeye turist gelmesi için çalışmalarımızı tamamlamayı umuyoruz.

 

1 MİLYON DEĞERİNDE HİBE

 

Takoran Vadisi için çalışmalarımız yalnızca bununla kalmıyor. Büyükşehir Belediyemiz ve GAP İdaresi, Takoran Vadisinin canlandırılması için sağlanan 1 Milyon değerindeki hibe ile birlikte Takoran Vadisini cazibe merkezi haline getirmek için çalışıyoruz. Bu konuda yeri gelmişken Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül'e teşekkür ediyorum" dedi.

 

SAKLI CENNETİ HERKESE DUYURMAK İÇİN TANITIM KAÇINILMAZ

 

Saklı Cennet Takoran'da çalışmalarımızı bitirdiğimiz zaman vatandaşlarımızın Şanlıurfa'mıza geldiklerinde uğrak yerlerden birinin Takoran olacağından eminiz. Bu kapsamda Şanlıurfa GAP Havalimanında yolcuların arama noktalarında kullandıkları sepetlere Takoran vadisinin zenginliklerini yansıtan stickerlarla kaplatarak vatandaşlarımızın gelip görmelerini amaçlıyoruz" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Çakmak, ,, Takoran, Vadisi, İçin, Tanıtım, Atağını, Başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı