Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 19:36
 
Başkan Çakmaklı ‘’ Patatesli ŞOV’u Eleştirdi
Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan'ın patates çuvalını maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara verirken fotoğraf çektirmesi büyük yankı uyandırdı. İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı’dan da çok tartışılan fotoğrafa tepki gecikmedi.
SİYASET Haberi
Başkan Çakmaklı  ‘’ Patatesli ŞOV’u Eleştirdi

Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan'ın patates çuvalını maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara verirken fotoğraf çektirmesi büyük yankı uyandırdı. İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı’dan da çok tartışılan fotoğrafa tepki gecikmedi


Tarım ve Orman Bakanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi kanalıyla (TMO) depolarda çürümeyle karşı karşıya kalan binlerce ton patates ve soğanı çiftçiden alarak, 81 İl Valilikleri aracılığıyla maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara dağıtmaya başladı. Bu kapsamda Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde de kamyonlar dolusu patatesler, çuvallarla vatandaşlara dağıtılmaya başlandı. Ancak Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan’ın vatandaşa patates dolusu çuvalı teslim ederken çektirdiği fotoğraf kamuoyunda büyük tepki çekti.

 

İL BAŞKANI ÇAKMAKLI’DAN SERT TEPKİ: 

 

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı’dan da çok tartışılan fotoğrafa tepki geldi. Çakmaklı , yaptığı açıklamada : ‘’ Liyakat aranmaksızın biat kültürü ile atanan makam sahipleri anca bu kadarını yapabilir. Devletin makamları şov yeri değil.! AKP ilçe başkanlarına makam aracı Şöfür ve devlet tarafından koruma tahsis edilmiştir. Şov yapmak istiyorsa kaymakam bey akp ilçe başkanlığı tam da yeridir.’’ diyerek, Kaymakam Doğan’a sert tepki gösterdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Çakmaklı, , ‘’, Patatesli, ŞOV’u, Eleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı