Haber Detayı
26 Eylül 2021 - Pazar 11:23
 
Başkan Gündoğdu , İtfaiye Haftasını Kutladı
Şanlıurfa Şehit Gazi Sağlık Sen İl Baskan Yardımcısı İbrahim Gündoğdu, İtfaiye haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Başkan Gündoğdu , İtfaiye Haftasını Kutladı

Şanlıurfa Şehit Gazi Sağlık Sen İl Baskan Yardımcısı İbrahim Gündoğdu,  İtfaiye haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

 

Şanlıurfa Şehit Gazi Sağlık Sen İl Baskan Yardımcısı İbrahim Gündoğdu, her yıl 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası” nedeni ile bir kutlama mesajı yayınlayarak mesajında 7 gün 24 saat görevlerinin başında olan ve canla başla çalışan itfaiye teşkilatına olağanüstü gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

 


Mesajında itfaiyeciliğin birçok riski beraberinde taşıyan, zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu belirten Başkan Gündoğdu “Her yangın türü farklı riskler içerir. Bazı yangınlarda itfaiyeciler çöken bir çatının altında kalabilir, bazılarında yoğun dumandan zehirlenebilir. Bu risklere geçtiğimiz günlerde yaşadığımız orman yangınında bizlerde şahit olduk. İtfaiye ekiplerimizin büyük bir özveri ile ormanlarımızın yanmaması, içerisindeki canlıların zarar görmemesi için devasal alevlerle nasıl savaş verdiklerini, nasıl canla başla mücadele ettiklerini çok yakından gördük. Yangın ve kurtarma çalışmalarında gece-gündüz, bayram-tatil demeden, fedakâr bir şekilde görev yapan İtfaiye çalışanlarına, göstermiş oldukları olağanüstü gayret nedeniyle teşekkür ediyorum. Tüm itfaiyecilerin haftasını en içten dileklerimle kutluyorum. ‘Bir can olsun kurtarabilir miyiz’ inancıyla, yangın ve doğal afetle mücadelede yaşamını yitiren şehit itfaiyecilerimize Allah’tan rahmet, ülkemizin her köşesinde, her zaman görevinin başında olan tüm itfaiyecilerimize de sağlık, sıhhat, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Gündoğdu, ,, İtfaiye, Haftasını, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı