Haber Detayı
11 Ekim 2021 - Pazartesi 15:31
 
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Şehrimizin Genç Sporcularına Sahip Çıkıyor
Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun, kentte başlatmış olduğu projeler, meyvelerini vermeye devam ediyor. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu akademisyenleri ve öğrencileri eğitmenliğinde, Üniversite tesisleri kullanılarak yetiştirilen genç sporculardan 2’si daha Ankara Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi Proje Okulunu kazandı.
SPOR Haberi
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Şehrimizin Genç Sporcularına Sahip Çıkıyor

 

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun, kentte başlatmış olduğu projeler, meyvelerini vermeye devam ediyor.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu akademisyenleri ve öğrencileri eğitmenliğinde, Üniversite tesisleri kullanılarak yetiştirilen genç sporculardan 2’si daha Ankara Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi Proje Okulunu kazandı. 


Geçen yıllarda da Üniversite tesisleri kullanılarak akademisyen hocaların gözetiminde yapılan çalışmalar neticesinde eğitim gören 2 öğrenci Ankara TVF spor lisesini kazanmıştı.
Türkiye genelinde 90 sporcu kontenjanı olan liseyi, üniversitenin başarılı çalışmaları neticesinde Şanlıurfa’dan 4 genç sporcu kazanmış oldu. Aynı zamanda bir sporcu da Ankara 2. Lig takımına transfer olmuş ve U17 milli takımı kadrosunda yer almış,  bir diğer öğrenci de milli takım altyapı kadrosuna dâhil edilmişti.
Şanlıurfa’daki yetenekli gençlerin Türkiye Voleybol Milli takımına kazandırılması gerektiğini belirten Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yakup Aktaş; “Daha fazla öğrenciyi voleybol ve diğer spor dalları ile tanıştırıp hayatlarına dokunarak önemli bir yer etmek bizi çok mutlu ediyor.

 
Şehrimiz genç nüfusun en yoğun olduğu bir ildir. Son zamanlarda kentte spor anlamında çok önemli projelere imza atan Harran Üniversitesi,  akademik personeli ile diğer paydaş kamu kurum kuruluşlarına her zaman destek olmaya hazırdır. Şehrin sportif anlamda gelişmesinde önemli rol oynayan Beden Eğitimi ve Yüksekokulumuz her zaman spor ve sporcudan yana hizmet etmeye devam edecektir” diye konuştu.


Yüksekokul bünyesinde yapmış oldukları etkinlikler ve bu etkinliklerde elde ettikleri somut başarılara bir yenisini daha eklemiş olduklarını belirten Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Gökhan; “Antrenörlük Bölüm Başkanımız Doç. Dr.Yakup Aktaş’ın gayretleriyle yüksekokulumuzun tesislerinde çalışmalarını sürdüren gençlerimiz, Ankara’da yapılan voleybol sınavını başarıyla geçmişlerdir. Başta hocamız olmak üzere kazanan genç sporcularımızı tebrik ediyor, başarıların devamını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beden, Eğitimi, ve, Spor, Yüksekokulu,, Şehrimizin, Genç, Sporcularına, Sahip, Çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı