Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 07:53
 
Cehennem Zebanileri Partiliniz Olmayacak
GÜNDEM Haberi
Cehennem Zebanileri Partiliniz Olmayacak

İsmail Bayram - Cehennem Zebanileri Partiliniz Olmayacak

 

 

Allaha ve ahiret gününe inanlar şunu iyi bilir ki şu fani dünyada yaptığımız tüm günahların hesabını mutlak vereceğiz.  Hesap günü gelince boynuzsuz keçinin  boynuzlu  keçiden bile hesaplaşacağına inanan bir mümin için bilinen apaçık  bir gerçektir.

 

Şayet mizan günü hakkını gasp ettiğiniz kul merhamete gelip  hakkını helal ederse ne mutlu size ,ya birde  kamu adına görev yapıp yüzbinlerce insanın hakkını, hukukunu koruyamamışsanız vay ki halinize... Çünkü helaleşeceginiz sayı yüzbinler olacak .

 

Şimdi gelelim mevzuya : Kentimizi yöneten Belediye Başkanları sizce hakkı , hukuku gözetiyor mu ? Benim şahsi düşüncem gözetmiyorlar ve üzerine basa  basa iddaa  ediyorum  vallahi , billahi mizan günü zebanin elinden kaçamayacaklar .

 

Peki neden?

 

Bakın bir Belediye Başkanı  seçilince kendisine oy veren vermeyen tüm kentin Belediye Başkanıdır . Belediye hizmetlerinin yürütülmesi için merkezi hükümetten  gelen  finansman payı  o kentin nüfus orantısına göre pay edilerek  hesap edilir ve Belediye Başkanı  kentin tüm ihtiyacını ihtiyaç olan hizmet kalemlerinde  harcar.Bu harcama  yapılırken   hizmet sırası  partili ,  partisiz  ayırmaksızın ihtiyaç olan hizmettin aciliyet sırasına göre yapılır.

 

Ha birde ağırlama giderleri vardır asıl  girmek istediğim  ve müşahede ettiğim konu tam da burası .

 

Efendim malumunuz Büyükşehir Belediyesi  ve merkez ilçe Belediyeleri  iktidar partisinden . Tabiki halkın siyasi tercihi sorgulanmaz ve halkın en demokratik hakkıdır  lakin Belediye Başkanı seçildikten sonra partili  olsada halkın tamamının Belediye Başkanıdır.Bu sebeple vatandaşlar arasında siyasi ayrım yapmaksızın her bir bireye aynı mesafede olmalıdır. Fakat bizim Belediye Başkanları her nedense sanki  kendi partilisine  Belediyenin imkanlarını kullandırmayı  bir hak bilip buna göre davranıyorlar.  Mesela sürekli şahit oluyoruz Belediyelerimiz  kendi mensubu oldukları partilerinin  teşkilatlarının  kadın kolları , gençlik kolları gibi teşkilat mensuplarına  Belediyenin bir çok imkanlarını seferber edebiliyorlar , yemekli organizasyonlar , toplantılar , geziler gibi vs. faaliyetleri . Hiç gizlemeden gayet normalmiş gibi de  basınada servis edebiliyorlar.  Tabi Belediye Başkanları siyaseten geldiği için bunu kendileri için mubah görüp hak bildiğinden olsa gerek . Birde   Belediye ‘de  Her hangi bir makama siyasi olarak gelen  Müdür , Daire Başkanı ‘da Belediye Başkanından geri kalmıyor onlar ‘da her fırsatta parti teşkilatlarına çeşitli kılıflar adı altında   yemekli organizasyon yapmaktan geri kalmıyorlar.  Eee şimdi sormak lazım sizce mizan günü bu sofrada olmayanlar bu sofranın hesabı ceplerinden çalınarak ödendiğini öğrenince size helal  edecek  mi? Yada cehennem zebanisi  sizin partiliniz olacağını mı bekliyorsunuz? Bu dünyada nasıl ki müfettişler sizden olduğu gibi onların da sizden birinin sizden biri olacağını mı  düşünüyorsunuz? Vallahi o partiliniz olanlar  yemeği yiyecek siz sopasını.  Eh ne diyelim  afiyet olsun sizin sopanıza .Zehir zıkkım olsun milletin hakkı olduğunu bile  bile o sofradan zıkkımlananlara.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cehennem, Zebanileri, Partiliniz, Olmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı