Haber Detayı
01 Aralık 2021 - Çarşamba 18:30
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Asgari Ücretle İlgili Heyecanlandıran Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 8 milyon kişiyi ilgilendiren asgari ücretle ilgili heyecan uyandıran bir açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan  Asgari Ücretle İlgili Heyecanlandıran Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 8 milyon kişiyi ilgilendiren asgari ücretle ilgili heyecan uyandıran bir açıklama yaptı.

Yaklaşık 8 milyon kişinin gözü kulağı 2022'de geçerli olacak asgari ücret rakamına çevrildi. Asgari ücret görüşmelerinde ilk toplantı bugün yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da partisinin grup toplantısının ardından asgari ücretle ilgili önemli açıklamada bulundu. Erdoğan, "Bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız. En kısa sürede açıklanacak" dedi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın dövize müdahalesiyle ilgili bir soruya ise Erdoğan, "Böyle bir şey gerekli olduğu zaman Merkez Bankası bu tür müdahaleleri yapar, yapma hakkına sahiptir" yanıtı verdi.

3600 ek gösterge ile ilgili de konuşan Erdoğan, "Ama ile fakat ile konuşmaya gerek yok. O da olacak" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında da kürsüden faiz indirimine, stokçulara ve döviz kurundaki yükselişe ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu.

 

BAKAN BİLGİN: "EMEĞİ KORUYACAĞIZ"

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin da asgari ücret tartışmaları üzerine açıklama yaptı. "Ekonomideki dalgalanmaya karşı emeği koruyacağız" diyen Bakan Bilgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Asgari ücret son zamanlarda kamuoyunda sıkça tartışılan bir konu haline geldi. Asgari ücret gerçekten çok önemli. Türkiye’de asgari ücret alan yaklaşık 6 milyon civarında işçi var, emekçi var. Emeği koruyacak bir asgari ücret belirleyeceğiz".

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, , Asgari, Ücretle, İlgili, Heyecanlandıran, Açıklama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı