Haber Detayı
08 Kasım 2021 - Pazartesi 19:02
 
Eyyübiye Umuroba İlkokulu / Ortaokulu Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı
Bakanlığımızca başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi meyvelerini vermeye devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
Eyyübiye Umuroba İlkokulu / Ortaokulu Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı

 

Bakanlığımızca başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi meyvelerini vermeye devam ediyor.

 

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte tüm okullarımızda kütüphane oluşturabilmek için çaba sarf eden il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizin gayretleri sonucunda Eyyübiye ilçesine bağlı Umuroba kırsal mahallesi Umuroba İlkokulu/Ortaokulu öğrencileri Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın ismi verilen kütüphanelerine kavuşmanın heyecanını yaşadılar.

Umuroba İlkokulu/Ortaokulu öğrencilerinin kitaplık talebine duyarlılık gösteren okul idarecileri ve öğretmenlerinin "Pamuktan Kitaba Yolculuk" adı altında başlattıkları projeyle köy sakinlerini ev ev dolaşıp her haneden tarlalarının verimine göre pamuk yardımı alarak oluşturulan 6 bin kitaba sahip Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Kütüphanesinin açılış töreni İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Acaboğa, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi

Kütüphane açılış töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt yaptığı açıklamada "Bakanlığımızca hayata geçirilen 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesiyle ilimizde her kesimden alacağımız desteklerle okullarımızda öğrencilerimizin bilgiye ulaşmasında en önemli faktörlerden birisi olan kütüphaneleri oluşturup, içini kitaplarla doldurmayı hedefliyoruz. Kısa bir süre içerisinde Bakanlığımızın destekleri ve tüm Şanlıurfalıların göstereceği duyarlılıkla ilimizde kütüphanesiz okul kalmayacağına inancım tamdır. Okul idarecilerimizin Umuroba köy sakinleri ile birlikte başlattıkları 'Pamuktan Kitaba Yolcuk' çalışmasıyla okulumuza kazandırdıkları kütüphane, birlik beraberlik içerisinde olabilirsek neler yapabileceğimize güzel bir örnektir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

 

Eyyübiye Umuroba İlkokulu/Ortaokulu Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Kütüphanesinin açılış programı; Öğrencilerin hazırlamış olduğu tiyatro gösterisi ve şiirlerin okunması, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Acaboğa, okul idarecileri ile öğretmenlerin birlikte açılış kurdelesini kesmesi ve kütüphanenin gezilmesinin ardından günün anısına birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eyyübiye, Umuroba, İlkokulu, /, Ortaokulu, Şehit, Öğretmen, Necmettin, Yılmaz, Kütüphanesinin, Açılışı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı