Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 10:02
 
MAHALLE FIRINCISINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Çalışamayanlara bir aylık ekmek mahalle fırıncısından Şanlıurfalı fırıncıdan örnek davranış Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir fırıncı korona virüs nedeniyle çalışamayan kişilerin 30 gün ekmek ihtiyacını karşılayacak.
KÜLTÜR Haberi
MAHALLE FIRINCISINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir fırıncı esnafı korona virüs (Kovid-19) nedeniyle çalışamayan kişilerin 30 gün ekmek ihtiyacını karşılayacak.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Ofis Mahallesinde ekmek fırını işletmecisi Mahmut Yağan örnek bir davranışa imza attı. Yağan sosyal medya hesabından ve fırının camına astığı pankartta, "Korona virüs (Kovid-19) sebebiyle işini kaybedenlere 30 gün süreyle fırınımızda ekmek ücretsizdir" duyurusunu yaptı.Uygulamayı ilk etapta bir aylık düşündüklerini belirten Mahmut Yağan, "Korona belası nedeniyle çok zor zamanlar geçiriyoruz, bu virüs nedeniyle bir çok insanımız mağdur duruma düştü, çalışamaz hale geldi, bizde bu insanlara nasıl faydalı olabilir, nasıl destekçi çıkabiliriz diye düşündüğümüzde böyle bir uygulama aklımıza geldi ve hemen bu uygulamayı hayata geçirdik. İlk etapta mahallemizden, komşularımızdan başladık, sonra başka mahallede yaşayanlara ulaştık ve onlara da ekmek fişlerini bedava verdik. Alışveriş yapıyor gibi gelip ekmeklerini alıyorlar" dedi.

65 yaş ve üstü kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ekmeklerini evlerine götürdüklerini aktaran Yağan, "Yaşlılarımız rahatlarını kesinlikle bozmasın, ekmek ihtiyaçlarını biz evlerinin kapılarına kadar götürüyoruz. Onlarda ihtiyaç sahibiyse, onlara da bu süreçte bedava ekmek vereceğiz" ifadelerini kullandı.

"Tüm fırıncılar bu süreçte insanlara katkı sağlasınlar"

Mahmut usta, ülke genelinde tüm fırıncılara seslenerek, "Sizlerin aracılığınızla tüm ülke genelinde ki fırıncılara çağrıda bıulunmak iştiyorum. korona virüsü nedeniyle iş yapamayan ihtiyaç sahibi insanlara yardımcı olsunlar, vermekle azalmaz, tam tersine bereketlenir" diye konuştu.

HABER MERKEZİ  
Kaynak: Editör:
Etiketler: MAHALLE, FIRINCISINDAN, ÖRNEK, DAVRANIŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı