Haber Detayı
23 Ocak 2022 - Pazar 18:10
 
MTV İçin Son Gün Tarihi Ne Zaman ?
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren MTV’nin ilk taksit ödeme süresi 31 Ocak’ta sona eriyor.
GÜNDEM Haberi
MTV İçin Son Gün Tarihi Ne Zaman ?

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren MTV’nin ilk taksit ödeme süresi 31 Ocak’ta sona eriyor.

 

Yılda iki kere ödenmesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) ilk taksiti ocakta ikincisi ise temmuzda ödeniyor.

 

Yeni yılda yapılan düzenlemeyle birlikte en düşük MTV tutarı 109 liradan 136,25 liraya, en yüksek MTV tutarı ise 50 bin 107 liradan 62 bin 634 liraya çıkmıştı.

 

Ocak ve temmuz ayları olmak üzere eşit 2 taksitte ödenen MTV’nin ilk taksit ödeme süresi 31 Ocak’ta sona erecek. MTV borcunu ödemenin birden fazla yöntemi var. Araç sahipleri, İnteraktif Vergi Dairesi’nin internet sitesi ‘ivd.gib.gov.tr’ üzerinden şifre girmeden ‘MTV ödeme’ alanına, plaka ve TC kimlik numarasını yazarak borcunu ödeyebilir. Özel bankalar tarafından nakit olarak, hesaptan, çekle, banka kartı, havale ve EFT yoluyla tahsilat yapılamıyor. Bu yüzden MTV özel bankalardan sadece kredi kartı kullanılarak ödenebilecek.

 

Gelir İdaresi Başkanlığı’nca, bankalarla imzalanan vergi tahsilat protokollerinde 1 Ocak 2020’den geçerli olmak üzere değişikliğe gidilmişti.

 

Buna göre; vergi, harç, ceza ve diğer alacakların vergi daireleri vezneleri haricinde, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Türkiye Emlak Katılım Bankası ile PTT vasıtasıyla tahsiline de devam ediliyor.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MTV, İçin, Son, Gün, Tarihi, Ne, Zaman, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı