Haber Detayı
05 Aralık 2021 - Pazar 12:34
 
MYK Toplantısında Asgari Ücret Konuşuldu ! İşte Öne Çıkan Rakam
Cumhurbaşkanı Erdoğan, son MYK toplantısında kurmaylarına asgari ücretteki artışın ne kadar olması gerektiğini sordu.
GÜNDEM Haberi
MYK Toplantısında Asgari Ücret Konuşuldu ! İşte Öne Çıkan Rakam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son MYK toplantısında kurmaylarına asgari ücretteki artışın ne kadar olması gerektiğini sordu.

Türkiye’de yaklaşık 8 milyon insan, 2022 asgari ücretinin ne kadar olacağı konusunda meraklı bekleyişini sürdürüyor. AK Parti'nin hafta içi yapılan son Merkez Yürüme Kurulu (MYK) toplantısında da bu konuda değerlendirmeler yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MYK üyelerine tek tek söz vererek, asgari ücretteki artışın ne kadar olması gerektiğini sordu. Kurmayları Erdoğan’a 4 bin liranın altına düşülmemesi yönünde yanıt verdiği öğrenildi.

AK Parti’nin hafta içi yapılan son MYK toplantısında, yeni asgari ücret çalışmaları konusunda da değerlendirmeler yapıldı.

ERDOĞAN SORDU, KURMAYLARI YANITLADI

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MYK üyelerine tek tek söz vererek, asgari ücretteki artışın ne olması gerektiğini sorduğu öğrenildi. MYK üyelerinin büyük bölümü, asgari ücretin 4 bin liranın altına düşmemesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.

"İŞTEN ÇIKARMALAR OLABİLİR" ENDİŞESİ

Konuyla ilgili bilgi veren Çalışma Bakanı ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, net rakamın 4 bin lira olması durumunda bir işçinin işverene maliyetinin 6 bin 500 liraya çıkacağını anlattı. Bunun üzerine bazı parti yöneticileri, maliyet artışı nedeniyle işten çıkarmalar olabileceği endişesini dile getirdi.

YENİ DESTEKLER GÜNDEMDE

Özellikle 10 kişiden az işçi çalıştıran küçük işletmelerde maliyetin düşürülmesi için vergi ve prim desteği sağlanması formülü üzerinde duruldu.

ERDOĞAN BİR RAKAM ZİKRETMEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir rakam zikretmedi. Ancak dar gelirlileri rahatlatacak, hayat şartlarını iyileştirecek bir rakamın ortaya çıkacağını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MYK, Toplantısında, Asgari, Ücret, Konuşuldu, !, İşte, Öne, Çıkan, Rakam, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı