Haber Detayı
06 Mayıs 2020 - Çarşamba 13:41
 
ŞANLIURFA GAP HAVAALANI KAPILARINI AÇIYOR
Türk Hava Yolları'nın Şanlıurfa'ya uçuş tarihi netleşmeye başladı.
DÜNYA Haberi
ŞANLIURFA GAP HAVAALANI KAPILARINI AÇIYOR

Türk Hava Yolları'nın Şanlıurfa'ya  uçuş tarihi netleşmeye başladı.

Türk Hava Yolları’nın almış olduğu karara göre iç hatlar 20 Mayıs’ta dış hatlarda 28 Mayıs’ta uçacağını açıklamıştı. Bunun üzerine büyük ihtimalle Şanlıurfa uçuşlarının iç hatlarda 20 Mayıs’ta başlama ihtimalenin fazla olduğu söyleniyor.

Konavirüs salgını nedeniyle iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs'a kadar durduran THY, yasakların sonlandırılmasının ardından yeni bir uçuş planı hazırladı.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre, Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarını başlatmayı düşünen THY, dış hat uçuşlarını ise kademeli olarak gerçekleştirmeye başlayacak. Yasağın ardından ilk etapta uçuşların yüzde 60'nın icra edileceği planlanıyor. 

Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek. Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya'da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor. 

Haziran ayında yurt dışı uçuşlarına başlamayı planlayan Türk Hava Yolları Temmuz ve Ağustos ayında ise uçuşlarını arttıracak. Yapılan planlamaya göre THY Temmuz ayında 74 ülke ve 103 noktaya haftalık 572 frekans, Ağustos ayında ise 98 ülke 160 noktaya 937 frekans uçuş yapmayı planladı. Böylelikle uçuşlar üç aylık dönemde kademeli olarak arttırılacak. 

 

HABER MERKEZİ

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞANLIURFA, GAP, HAVAALANI, KAPILARINI, AÇIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı