Haber Detayı
26 Kasım 2021 - Cuma 18:46
 
Şanlıurfa'da 70 Sağlık Çalışanı İstifa Etti
Şanlıurfa’da Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya geçen çok sayıda işçi, Öz Sağlık İş Sendikası’ndan istifa etti.
GÜNDEM Haberi
Şanlıurfa'da 70 Sağlık Çalışanı İstifa Etti

Şanlıurfa’da Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya geçen çok sayıda işçi, Öz Sağlık İş Sendikası’ndan istifa etti.

 

 Şanlıurfa’da Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin 70 çalışanı Öz Sağlık İş Sendikası’ndan istifa ederek, Aile Sağlık İş Sendikasına geçti.

Şanlıurfa’daki hastanelerde görev yapan Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Öz Sağlık ve Hizmet İşçileri Sendikası’na (Öz Sağlık İş) üye işçiler sendikalarına tepkili.

Atamayla gelen Öz Sağlık İş Sendikası yönetiminin, son yapılan sözleşmede eski sözleşmedeki bazı hakların alınmasına tepki gösteren kadrolu işçiler, sendikadan istifa etmeye başladı.

İşçilerin, sendikadan istifa etmelerinin başlıca sebepleri aidat ücretinin çok yüksek olması, gece çalışması ve yol ücreti olarak gösterildi. Ayrıca atama ile gelen Öz Sağlık İş Sendikası yönetiminin, seçim kararı almamasının da işçilerin istifasında etkin rol oynadığı öğrenildi.

Söz konusu sendikadan istifa eden Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi çalışanları, toplu olarak bir ilki gerçekleştirip Aile Sağlık İş Sendikasına müracaat edip geçişlerini sağladı.

Aile Sağlık İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Kemal Demir ve Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Temsilcisi Kemal Ataşlar, sendikalarına geçen işçi emekçilerinin yanında olduklarını belirterek, tüm sıkıntılarına çözüm arayacaklarını dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa'da, 70, Sağlık, Çalışanı, İstifa, Etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı