Haber Detayı
16 Eylül 2021 - Perşembe 13:48
 
Şanlıurfa da Kalabalık Sınıfları Azaltmak İçin Yeni Formül
Yüz yüze eğitimde sınıf mevcudiyetlerinin azaltılması için, "çift tedrisat" yapılan okul sayısının arttırılması ve hafta sonu eğitimi gündemde. 30-40 öğrencinin aynı sınıfta ders gördüğü kentlerin başında, İstanbul ve Şanlıurfa geliyor.
EĞİTİM Haberi
Şanlıurfa da Kalabalık Sınıfları Azaltmak İçin Yeni Formül

Yüz yüze eğitimde sınıf mevcudiyetlerinin azaltılması için, "çift tedrisat" yapılan okul sayısının arttırılması ve hafta sonu eğitimi gündemde.  30-40 öğrencinin aynı sınıfta ders gördüğü kentlerin başında, İstanbul ve Şanlıurfa geliyor.

 

Türkiye genelinde sınıf ortalamasının 22 öğrenci olduğu, 30-40 öğrencinin aynı sınıfta ders gördüğü illerin başında, İstanbul ve Şanlıurfa geliyor. Okullarda pandemi sürecinin doğru yönetilmesi için, yerelde MEB il müdürlüklerine büyük görev düştüğü, her il, her ilçe ve her okul için farklı öneriler gündeme gelebilir. MEB'in bünyesinde pandemi sürecini yöneten uzman bir ekip oluşturulduğu, bu ekibin Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu gibi çalışacağı, okulların ve öğrencilerin durumuna göre hızla karar değiştirileceği ifade ediliyor.

 

İllerde, duruma göre çifte eğitime geçilen yeni yerlerin olabileceği, bazı okullarda öğretmen kaydırılmasının gündeme gelebileceği, hafta sonu eğitim gibi formüllerin de seçenek olarak tartışıldığı belirtiliyor.

 

Velilerin okullara hangi mesafede olacağı gibi konularda da il müdürlüklerinin okulların durumuna göre karar vermesinin daha doğru olacağı tartışılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa, da, Kalabalık, Sınıfları, Azaltmak, İçin, Yeni, Formül,
Yorumlar
Haber Yazılımı