Haber Detayı
28 Kasım 2021 - Pazar 17:56
 
Şanlıurfa'da Saadet Partisi 6.Olağan Kongresi Yapıldı
Saadet Partisi Şanlıurfa 6.Olağan İl Kongresi Yapıldı
SİYASET Haberi
Şanlıurfa'da Saadet Partisi 6.Olağan Kongresi Yapıldı

Saadet Partisi Şanlıurfa 6.Olağan İl  Kongresi Yapıldı

 

Mehmet Akif İnan Konferans salonunda gerçekleşen Şanlıurfa  Saadet Partisi kongresine, Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz , İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı ,CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Anavatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Halil Aslan ,Anavatan Partisi Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Emin Yavuz , Temiz Toplum Federasyonu Genel Başkanı Mahmut Demir , DP Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat sivil toplum kuruluşu temsilcileri, il genel meclis üyeleri katıldı.

İstiklal Marşı ile başlayan kongrede açılış konuşmasını SP İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz  B yaptı. Yanmaz  konuşmasında, "Kongremizin Şanlıurfamıza , ülkemize, İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim. Kongre öncesi yönetimlerimizde görev almış bütün yönetici dostlarımıza ve bütün üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah yeni yönetimimizle milli görüş davasının hizmet etmek için canla başla çalışacağız ve adil düzeni Şanlıurfamıza  ülkemize ve insanlık alemine hakim kılmak için cihat edeceğiz. Bu duygu ve düşünceleri ile Saadet Parti Şanlıurfa Teşkilatı adına tekrardan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

 

 

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Şanlıurfa 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.

 

Konuşmasında birçok noktaya değinen Karamollaoğlu, doğru siyaset ve politikalarla kalkınmanın gerçekleşebileceğini kaydetti. Bu kapsamda asgari ücret pazarlıklarına değinen Karamollaoğlu, merhum Necmettin Erbakan’ın asgari ücret meselesinde adeta destan yazdığını kaydetti. Erbakan’ın 6 ayda yüzde 130 asgari ücrete zam yaptığını hatırlatan Karamollaoğlu, şunları söyledi:

 

"Bugün asgari ücretin yüzde bir üstünde mi altında mı verileceği tartışması yapılıyor. Hep açlık sınırı konuşuluyor. İnsan utanır. Sendikalara da hayret ediyorum. Sendikalar temsil ettikleri memur ve işçileri tam olarak temsil edemiyorlar. Bugün asgari ücretin yüzde bir üstünde mi altında mı verileceği tartışması yapılıyor. Açlık sınırında bir ücret pazarlığı yapılabilir mi? Yapılmaması icap eder. Hükümet de işveren de 'ben ne yapayım' diyor, öbür taraftan sendikalar da alamayacağı ücretin üzerine 'gitsem ne fayda' diyor."

 

ŞENYAŞAR AİLESİ İLE GÖRÜŞTÜ

 

Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, Urfa ziyareti kapsamında Şenyaşar ailesi ile görüştü.

2018 yılında yapılacak seçimler öncesinde Suruç ilçesinde Şenyaşar ailesi ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın akrabaları arasında çıkan kavgada, Şenyaşar ailesinden 3 kişi, Yıldız ailesinden de 1 kişi olmak üzere toplamda 4 kişi hayatını kaybetmişti.

Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adliyesi önünde 265 gündür oturma eylemi yapıyor.

Aileyle buluşmasında Karamollaoğlu, yaşananları dile getirdiklerini belirterek, "Sadece bulunduğumuz yerlerden yaşananları dile getirebiliyoruz. Onun ötesine de geçemiyoruz. Olayı biliyoruz. Allah yardımcınız olsun. İnşallah bir gün adalet gelir. İnşallah bir gün adalet tecelli eder" dedi.

Emine Şenyaşar, adaletsizliğe dayanacak gücü kalmadığını vurguladı. Şenyaşar, “Ailemi bitirdiler, oğlum tutuklandı. Bize yardım edin” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa'da, Saadet, Partisi, 6.Olağan, Kongresi, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı