Haber Detayı
19 Eylül 2021 - Pazar 19:24
 
Şanlıurfa'da TDP Sandığa Gitti !
Türkiye Değişim Partisi Şanlıurfa üyeleri Genel Başkanlık Seçimi için sandık başına giderek oy kullandı.
SİYASET Haberi
Şanlıurfa'da TDP Sandığa Gitti !

Türkiye Değişim Partisi Şanlıurfa üyeleri Genel Başkanlık Seçimi için sandık başına giderek oy kullandı.

 

Türkiye Değişim Partisi'nin (TDP)  tüm Türkiye’de gerçekleştirdiği Genel Başkan Eğilim Yoklaması Seçimi, Şanlıurfa’da da yaptı.  Özel bir mekânda kurulan seçim sandıklarda partinin üyeleri oy kullandı.

 

“TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

 

Türkiye Değişim Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Bahri Ağolday yaptığı açıklamada,  “Türkiye Değişim Partisi olarak bugün çok gururlanarak hayata geçirdiğimiz, bir çalışmamızı paylaşmak istiyoruz. 20 Aralı k2020'de değişim şart diyerek çıktığımız bu yolda değişimi kendimizden başlattık. Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Genel Başkanımızı partimize kayıtlı tüm üyeler seçiyor. Özellikle belirtmek isteriz ki bu seçim sıradan bir eğilim yoklaması değildir. Tüzüğümüzün 37/4 Maddesi uygulanmakta ve partimizin Genel Başkanı partiye kayıtlı tüm üyelerimizin onayı ile aday olabilmektedir. Demokrasinin ve adaletin olmadığı bir yerde, huzurun ve başarının olmayacağının bilincinde olarak, delege ağalığına son veriyoruz.

 

Seçime girmeye hak kazandığımız Çare Ve Değişim Kurultayımıza günler kala, partimize kayıtlı binlerce üyemiz, il başkanlıklarımızda kurulan sandıklarda Genel Başkan adayımızı seçerek Demokrasinin olmazsa olmasını gerçekleştiriyor. Buradan tüm siyasi partilere çağrıda bulunuyoruz. Demokrasinin gereğini yerine getirin ve sizlere gönül vermiş tüm partililerinize seçme hakkı tanıyın. Aksi demokrasi değil bir dayatma olmaktadır. Toplumun iradesini delege değil, üye temsil etmektedir. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak, çıktığımız bu yolda demokrasiyi, adaleti ve eşitliği her zaman sağlayacağımıza söz veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa'da, TDP, Sandığa, Gitti, !,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı