Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 08:40
 
Şanlıurfalı İsim Bakan Oldu !
Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden affını isteyen Lütfi Elvan'ın talebi kabul edildi. Elvan'ın yerine göreve Şanlıurfalı Nureddin Nebati atandı.
GÜNDEM Haberi
Şanlıurfalı İsim Bakan Oldu !

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden affını isteyen Lütfi Elvan'ın talebi kabul edildi. Elvan'ın yerine göreve Şanlıurfalı Nureddin Nebati atandı.


Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda gece yarısı flaş değişiklik yaşandı.

 

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfalı Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati'nin Lütfi Elvan'ın koltuğuna oturacağı gündeme gelmişti. Beklenen değişiklik bu gece yaşandı.

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, görevden affını isteyen Lütfi Elvan'ın yerine Nureddin Nebati Hazine ve Maliye Bakanı olarak atandı.

 

DR. NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?


NUREDDİN NEBATİ, 1 OCAK 1964’TE ŞANLIURFA VİRANŞEHİR’DE DOĞDU.
SİYASET BİLİMİ UZMANI; İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. YÜKSEK LİSANSINI AYNI ÜNİVERSİTENİN SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜNDE ULUSLARARASI İLİŞKİLER ALANINDA YAPTI. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜNDE SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ ALANINDA DOKTORA UNVANINI ALDI. FARKLI ÜNİVERSİTELERDE SİYASET BİLİMİ, TÜRK SİYASAL HAYATI, DEVLET VE SİYASET SOSYOLOJİSİ DERSLERİ VERDİ.
İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmaktadır.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. Şuanda Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Bu gece yayımlanan karar ile Hazine ve Maliye Bakanı oldu.

İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfalı, İsim, Bakan, Oldu, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı