Haber Detayı
23 Kasım 2021 - Salı 11:42
 
Şanlıurfalı Kick Boksçu Altın Madalyayı Kaptı
Karadağ'da düzenlenen Wako Kickboks Avrupa Şampiyonası'na katılan Şanlıurfalı sporcu Emrah Yaşar altın madalya kazandı.
SPOR Haberi
Şanlıurfalı Kick Boksçu Altın Madalyayı Kaptı

Karadağ'da düzenlenen Wako Kickboks Avrupa Şampiyonası'na katılan Şanlıurfalı sporcu Emrah Yaşar altın madalya kazandı.
 

Karadağ’ın Budva şehrinde 05-13 Kasım arasında yapılan Gençler Avrupa Kick Boks Şampiyonasında Genç Milli Takım 9 altın, 12 gümüş ve 23 bronz olmak üzere toplamda 44 madalya ile şampiyonayı tamamladı.

 

Şanlıurfalı 18 yaşındaki Emrah Yaşar da şampiyonada Genç Erkekler Avrupa klasmanında mücadele verdi. Emrah Yaşar, büyük bir başarı göstererek kazandığı altın madalyayla Türk Bayrağı'nı göndere çektirdi.

 

Karadağ'da düzenlenen Wako Kickboks Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Şanlıurfalı sporcu Emrah Yaşar Urfagaste mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.
Şanlıurfalı sporcu Emrah Yaşar :

 

‘’ Adım Emrah Yaşar 18 yaşındayım Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi doğumluyum .Şanlıurfa spor Lisesinden mezun oldum .Kick Boks  ile tanışmam benim okulum Şanlıurfa spor lisesi  olduğu için bütün arkadaşlarım branşlrı vardı benim sadece branşın yoktu. Arkadaşlarım aracılığıyla Kick Boks Antranörü Serhat Akagündüz ile 2018 yılında tanıştım. Türkiye şampiyonalarına katıldım 1. Oldum ondan sonra Avrupa şampiyonalarına da katıldım orada da 1. Oldum .5 ile 13 Kasım arasında Karadağ’da gençlere Avrupa Şampiyonası düzenlendi .Ben 81 kategorisinde 1. Oldum.Bu süreç içinde en çok ailemden ,antranörümden ve grup arkadaşlarımdan destek gördüm.Memleket büklerimizden gerekli ilgi ve desteği görememek biz genç sporcuları üzüyor.Destek olsunlarki başarı çıksın.Avrupa Şampiyonasına 4 ay boyunca disiplinli şekilde çalıştık.Günlük 2 saat şekilde hem içeride hem de dışarıda çok çalıştık.Bundan sonraki hedeflerimiz daha da büyüdü.Hocamız Serhat Akagündüz’ün yol haritasıyla bizim de azmimizle daha da büyük başarılara imza atacağız inşallah ‘’ dedi

 

Wako Kickboks Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Şanlıurfalı sporcu Emrah Yaşar’ın üzerinde büyük emekleri olan Antrenör Serhat Akagündüz ise :

 

‘’ Kick Boks antrenörlüğü yapıyorum .Beden eğitimi öğretmeniyim 5 yıldır Şanlıurfa'da .Bizim için tabii ki güzel bir haber sevindirici bir haber .Şanlıurfalı sporcumuzun uluslararası arenada bizleri orada temsil etmesi Şanlıurfalı olarak orada bulunması çok güzel bir duygu .Çok mutlu olduk sporcumuzun orada emeklerinin karşılığını alması .Şampiyon olması gerçekten çok mutlu etti.Bundan sonraki süreçlerde İnşallah dünya arenası'nda da Avrupa oyunlarında da olimpiyatlarda da inşallah  katılım sağlar böyle bir başarı gösterebiliriz. Bizim gayemiz çabamız bu yönde çalışmalarımızı bu yönde yapıyoruz. Spor camiasının spor adamlarının ya da spor kamuoyunun sporcularımızın neredeyse gününün tamamı çalıyoruz. Nasıl çalışıyoruz dershanelerle ekiplerle kolejler ile işte çok yoğun programlarıyla gençlerimize sosyal hayattan alıp götürüyoruz .Kimse bunun yan etkilerin söylemiyor .Kimse bunun fiziksel gelişimi üzerindeki olumlu etkilerinden bahsetmiyor. Gerçekten toplumsal bir sorun teşkil eder bir yerden sonra Ama bunun Söyleyebilecek uzmanlarımız gerçekten yok. Gözlerimiz onları arıyor yani çocuklar tabii ki ders çalışmalı iyi bir gelecek sahibi olabilmek için iyi bir meslek sahibi olabilmek için ders çalışmalı fakat dersin yanında sosyalleşmenin önemini bilmemiz gerekiyor. Birçok ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı Başbakan da spor ile uğraşmış geçmişte Cumhurbaşkanı Putin Judo yapıyor .Doktor olabilmek için iyi bir Öğretmen olabilmek için illa 7 gün 24 saat ders çalışmaya gerek yok .Yani spor yaparak da katkı sağlanabilir .Yani başarı zaten insan programlı bilimsel şekilde çalışırsa başarı kaçınılmaz olur. Emrah Yaşar'ın kesin şampiyon olacağını biliyorduk .Öyle de oldu Allah'a şükürler olsun Çünkü 3-4 ay gibi bir süre  çok yoğun bir şekilde çalıştık. Emeklerinizin karşılığını aldıK Emrah gibi onlarca sporcumuz var.Bunları iyi değerlendirmemiz lazım .’’ ifadelerini kullandı .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfalı, Kick, Boksçu, Altın, Madalyayı, Kaptı, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı