Haber Detayı
30 Haziran 2021 - Çarşamba 07:34
 
Turizm Markası ‘’ Mezopotamya ’’ya Şanlıurfalı Turizmcilerden Destek
Şanlıurfa’da geçen aylarda kurulan GAP Turizm Platformu ülkemizin destinasyon odaklı ilk bölgesel turizm markası ‘’Mezopotamya’’ya destek vermek amacıyla adını Mezopotamya Turizm Platformu olarak değişikliğe uğradı.
KÜLTÜR Haberi
Turizm Markası ‘’  Mezopotamya  ’’ya Şanlıurfalı Turizmcilerden Destek

Şanlıurfa’da  geçen aylarda kurulan GAP Turizm Platformu ülkemizin destinasyon odaklı ilk bölgesel turizm markası ‘’Mezopotamya’’ya destek vermek amacıyla adını Mezopotamya Turizm Platformu olarak değişikliğe uğradı. 

 

TUREB ( Turist Rehberler Birliği )  Eski Kurul Üyesi İsa Akdağ’ın girişimleriyle Şanlıurfa dahil 9 ilin Gaziantep, Kilis, Mardin, Diyarbakır, Adıyaman, Siirt, Batman ve Şırnak temsilcilerin yer aldığı GAP Turizm Platformu paydaşları Şanlıurfa’da özel bir otelde iştişare toplantısı düzenledi. Gerçekleşen istişare  toplantısında GAP Turizm Platform üyeleri  hafta sonu  Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından tanıtımı yapılan Türkiye’nin destinasyon odaklı ilk bölgesel turizm markası olan ‘’Mezopotamya’’ya Güneydoğu Anadolu turizmcileri  olarak sahip çıkmaları görüşünde ortak karar aldılar.


 
Görüş birliğiyle  platformun adının Mezopotamya Turizm Platformu olarak adlandırılmasına karar verdiler. Platform Sözcüsü TUREB ( Turist Rehberler Birliği )  Eski Kurul Üyesi  İsa Akdağ : ‘’ Sayısız kültüre beşiklik  yapan Anadolu topraklarından, Türkiye’nin destinasyon odaklı ilk bölgesel turizm markası, “Mezopotamya”ya biz bölge turizmcileri olarak kendilerinin de destek vereceğini ifade ederek, ‘ Şanlıurfa dahil 9 ilin Gaziantep, Kilis, Mardin, Diyarbakır, Adıyaman, Siirt, Batman ve Şırnakoluşan Mezopotamya, ülkemizde ve dünyada mutlaka görülmesi gereken destinasyonlarda biri. Bizde bölge turizmcileri olarak bu markanın Türkiye’de ve Dünya’da  tanıtımı için çaba sarf edeceğiz. Bu markayı güç birliğiyle büyüteceğiz. Böylece Mezopotamya’nın turizmden hak ettiği payı almasını sağlayacağız’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turizm, Markası, ‘’, , Mezopotamya, , ’’ya, Şanlıurfalı, Turizmcilerden, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı