Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 10:12
 
Urfa sevgisini şiirlerine yansıttı, sosyal medyada fenomen oldu
Şanlıurfalı Halil Çuhadaroğlu,memleketi Şanlıurfaya olan ölümsüz sevgisini yörenin şivesiyle şiirlerine yansıtıp sosyal medya hesaplarından paylaşımları etkileşim rekorları kırıyor.Şanlıurfalı Halil Çuhadaroğlu'nun kendisine has sanat diliyle sanal dünyadaki paylaşımları yayınlayınca sosyal medyada fenomen oldu.
KÜLTÜR Haberi
Urfa sevgisini şiirlerine yansıttı, sosyal medyada fenomen oldu

Şanlıurfalı Halil Çuhadaroğlu,memleketi Şanlıurfaya olan ölümsüz sevgisini yörenin şivesiyle şiirlerine yansıtıp sosyal medya hesaplarından paylaşımları  etkileşim rekorları kırıyor.Şanlıurfalı Halil Çuhadaroğlu'nun kendisine has  sanat diliyle sanal dünyadaki paylaşımları yayınlayınca sosyal medyada fenomen oldu.

 

Şair, fotoğrafçı, ses sanatkârı, beslenme ve yoga eğitmeni Halil Çuhadaroğlu'nun şiirleri Şanlıurfa'nın sanatını kültürünü müziğini yemeğini tarihini insanını tanıtmaya devam ediyor.

 

Memleketi Şanlıurfa'ya aşık olan sanatçı yazdığı ve seslendirdiği eserleri böyle tanımlıyor:Sanatçılar bazen konuşurken, ağlarlar, gülerler. Bunlar bizim duyularımız, duygularımızı yeri geldiği zaman haber yapıyoruz, yeri geldiğinde öfkelenip duygu yapabiliyoruz. Yaşananları taşıyorum. Aşk dedikleri olay budur. Yaptığın işe aşık olmak, aşık olduğun konuları kağıt, kaleme döküp seslendirmek...

 

urfagaste.com 'un başarılı kalemi Halil Çuhadaroğlu'nun Urfa Şivesiyle kendine ait şiirlerini güzel ses tonuyla seslendirmesi beğeni rekorları kırarak Şanlıurfa kültürünün  tanıtılmasında önemli rol üstlendi.

 

Haber merkezimize konuşan saygın sanatçı Halil Çuhadaroğlu : Urfa'ya özgü şiirlerimi paylaşımlar ve özellikle beğeni mesajları ve telefonlarınız şahsımı fazlasıyla memnun etmiş olup sanatıma ,Şanlıurfaya  ilgi ve alakanızdan dolayı bu konuda beni daha fazla araştırmalara ve kültürümüze yöneltmiştir.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Urfa, sevgisini, şiirlerine, yansıttı,, sosyal, medyada, fenomen, oldu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı