Haber Detayı
20 Nisan 2021 - Salı 00:02
 
Vatandaşa Sorduk : “ Şanlıurfa'da İşsizlik Artıyor Mu , Azalıyor Mu ? ”
Urfagaste ekibi sokak röportajları ile Şanlıurfa'nın ve vatandaşın nabzını tutmaya devam ediyor. ‘ Şanlıurfa'da işsizlik var mı? ’ diye sorduk.
GÜNDEM Haberi
Vatandaşa Sorduk : “ Şanlıurfa'da İşsizlik Artıyor Mu , Azalıyor Mu ? ”

Urfagaste ekibi sokak röportajları ile Şanlıurfa'nın ve vatandaşın nabzını tutmaya devam ediyor. ‘ Şanlıurfa'da işsizlik var mı? ’ diye sorduk.


Urfagaste ekibinden muhabirimiz Hatice Güler ve Kameramanımız Reyyan Sarıgül halkın sorunlarına ışık tutmaya devam ediyor.

GAP’ın başkenti, tarım ve kültür şehri Şanlıurfamızda  işsizlik aldı başını gidiyor. İş arayan ama bulmakta zorluk çeken Şanlıurfalılar kara kara düşünüyor.Urfagaste mikrofonuna konuşan Şanlıurfalılar işsizlikten dert yandılar.

Şanlıurfalı vatandaşların bir çoğu, geçen seneye oranla bu sene, salgın nedeniyle kentte işsiz sayısının daha da arttığını söyledi

Urfagaste mikrofonlarına Şanlıurfa'daki işsizlik oranlarını değerlendiren Şanlıurfalıların birçoğu, özellikle pandemi dolayısıyla işsizlik oranının geçen seneye göre Şanlıurfa'da daha da artış gösterdiğini ve bu artışın mutlaka önüne geçilmesi gerektiğini ifade etti. 

İşte aldığımız yanıtlar:


Günümüz şartlarının ağır olduğunu düşünüyorum. Günden güne kötüye gidiyoruz.Korona nedeniyle Şanlıurfa'da işsizlik oranı daha da arttı. Geçen seneye göre bu sene işsizlik daha fazla diye düşünüyorum.


Kötü bir durum içerisindeyiz. Malesef iyiye doğru gitmiyoruz ve bu konuda da önlem almıyoruz diye düşünüyorum.Büyükşehir Belediyesinin bizlerden aldığı vergilerle park, bahçe yerine, fabrika yapılması daha doğru olur. Gelecekten umudumuz yok. Güvenimiz kalmadı. Ne yapacağımızı bilmiyoruz.


Tuik verilerine göre Şanlıurfa'da işsizlik azamış gibi gösterilse de ben azaldığını düşünmüyorum. Koronavirüs nedeniyle bir çok kişi işten çıkarıldı. Bir çok işletme kapandı. Bence oran daha da artmış durumda. Bu salgın ne zaman biterse, o zaman işsizlik azalabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vatandaşa, Sorduk, :, “, Şanlıurfa'da, İşsizlik, Artıyor, Mu, ,, Azalıyor, Mu, ?, ”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı