Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 19:26
 
Yeniden Refah Partisi'nde Görev Değişimi
Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığında görev değişikliği yaşandı. 2.Olağan Kongresi sürecinin yaklaşması sebebiyle görev değişikliği yaşandı.
SİYASET Haberi
Yeniden Refah Partisi'nde Görev Değişimi

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığında görev değişikliği yaşandı. 2.Olağan Kongresi sürecinin yaklaşması sebebiyle görev değişikliği yaşandı. Mevcut İl Başkanı İsa Döğmeci Genel Merkez ekibine dahil edildi. Yerine partinin kuruluşundan beri Siyasi İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ahmet Çolak atandı.

 

Şimdiye kadar görevini başarıyla yürüten Sayın İsa Döğmeci değişimle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

 

" İki yılı aşkın bir süredir yürüttüğümüz Şanlıurfa İl Başkanlığı görevini beraber yol yürüdüğümüz daima bizim yanımızda dik bir duruş sağlayan destek olan dava kardeşim Ahmet Çolak'a devrediyorum. İki yılı aşkın süredir elimizden geldiğince bu görevi başarıyla icra etmeye gayret gösterdik. Millî Görüşün tek temsilcisi Yeniden Refah Partisini Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan'ın liderliğinde ilimizde temsil edip dava şuuruyla çalışıp tüm hemşerilerimize ulaşmaya gayret ettik. Bundan sonrada aynı şuur ve gayretle Genel Merkezimizin saflarında liderimiz Dr. Fatih Erbakan öncülüğünde çalışmaya gayret edeceğiz. Ahmet başkanımızında bizden devraldığı bayrağı daha ileri taşıyacağından şüphem yok. Kendisine yeni görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Bu süre zarfında bana destek olan tüm teşkilatıma dava kardeşlerime ve hemşerilerime teşekkür ediyorum."

 

Görevi devralan Ahmet Çolak, devir teslim töreninin ardından şu açıklamalarda bulundu:


"Yeniden Refah Partisi'nin Şanlıurfa teşkilatının kurucu üyeliğiyle başladığım görevime kuruluştan itibaren Siyasi İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım. Şimdi il başkanlığı görevi tarafıma tevdi edildi. Bu görevi bana layık gören başta Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan olmak üzere Teşkilat Başkanımız Naim Öztürk Beye ve tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. İsa başkanımızla beraber şimdiye kadar elimizden gelen tüm gayreti göstererek partimizi davamızı ilimizde tanıtmaya azami çaba sarfettik. Şimdiye kadar ki hizmetlerinden dolayı İsa Başkanımıza teşekkür ediyor, bundan sonra genel merkezdeki görevlerinde de il başkanlığındaki gibi başarılı bir dönem geçireceğinden şüphe duymuyorum. Kendisine yeni görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Bizlerde kendisinden devraldığımız bayrağı teşkilatımızla birlikte daha da ileriye taşımak için Milli Görüş istikametinde çalışmaya devam edeceğiz. "

 

Yeniden Refah Partisi yeni Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Çolak kimdir?

 

1967 Şanlıurfa doğumlu İş İnsanı olan Ahmet Çolak ilköğretim ve lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamlamıştır. 

1997 yılında Fazilet partisi merkez ilçe yönetimi, 2001- 2010 yılları arasında saadet partisi il yönetimi ve il başkan yardımcılığı görevlerini almıştır.

2013 yılında Erbakan vakfı kurucu üyeliğinde bulunup Karaköprü ilçe başkanlığı görevini almıştır.

23 Kasım 2018 Cuma günü Yeniden refah partisi kurucu üyeliğinde bulunup il başkan yardımcılığı ve siyasi işler başkanlığı görevini yürütmektedir.

1996 yılında PVC fabrikası, 2017 yılında alüminyum fabrikası kurmuştur.
 Fabrikaları aktif olup birçok kişiye istihdamda bulunmaktadır.

Ahmet ÇOLAK, evli ve dört çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeniden, Refah, Partisi'nde, Görev, Değişimi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yeniden Refah Partisi'nde Görev Değişimi
Yeniden Refah Partisi'nde Görev Değişimi
Yorumlar
Haber Yazılımı