Yazı Detayı
17 Kasım 2021 - Çarşamba 08:58
 
Eveeet Sayın Fakıbaba !!!
NURAY MERMERTAŞ
 
 

Nuray Mermertaş - Eveeet Sayın Fakıbaba !!!


Sizin AK Parti ile yaptığınız siyasi bir maratonun daha finaline geldik. 

 

Aslında bir süredir arasıra ima ettiğiniz ama en son, çıktığınız televizyon programında yaptığınız ve AK Parti karşıtları tarafından bol bol alkış toplayan konuşmalarınızdan, AK Parti ile artık sona geldiğinizi anlamamak için ya siyaseti hiç bilmemek ya da aptal olmak gerekiyor.

 

Yıllardır milletvekilliği ve bakanlık yaptığınız partiden ya böyle konuşmalarla kendinizi ihraç ettirmek ya da kendiniz istifa etmek suretiyle... "Gördünüz mü yanlışı kabul etmediğim için ihraç edildim veya 'yanlışı kabullenemedim de istifa ettim" algısı ile milletten, meclise yeniden bilet almanın yeni bir yolunu bulmaya çalıştığınız adeta sırıtıyor.

 

Zira daha önce de (artık o dönemde ne olduysa) AK Parti belediye başkanlığı adaylığına kabul görülmediğinizde (hiç unutmuyorum) ağlamaklı bir ses tonuyla kendinizi halka adanmış bir mağdur kisvesine büründürüp bir ceket sloganı ile algı operasyonu yaparak seçimi AK Partinin en güçlü olduğu illerin başında gelen Urfa gibi bir yerde AK Partiye karşı seçim kazandığınızı güçlü bir hafızaya sahip olanlar, dün gibi hatırlıyor.

 

Şimdi yine aynı metod ama farklı bir taktik ile aynı şeyi yaparak milletin duygularını hedefinize ulaşmak için kullanmaya çabaladığınızı sizi ve bugüne kadar yaptığınız siyasi algıları bilenler çok iyi anlıyor.

 

Söylediklerinizin bir kısmında haklı olabilirsiniz ve tabiki insan her zaman ve zeminde hakikati dile getirip haykırmalıdır ancak bazı hakikatleri siz ve bu sürece gelindiğinde söylemeye başlıyorsanız, "bugüne kadar neredeydiniz? Diye soran akıl sahibi bazı Urfalı'ların da var olduğu bizler tarafından görülüyor.

 

Söylediklerinizi alkışlayan partiniz muhalifleri, siz bakan olarak kariyerinizin zirvesine çıktığınızda Urfa'da ki onca sağlık ile ilgili sorunların farkında olmadığınızı mı acaba sanıyor?

 

Siyasetçi bir hekim olarak sağlık sektöründeki kaliteyi artırmak için ne yaptınız veya neden bişey yapmadınız da şu an Urfada doktor olmamasından bazı hastalıkların kliniği olmamasından dolayı insanlar randevu için bazen 1 ay bekliyor veya civar illere tedavi olmaya gidiyor?

 

İnsanların ekonomik krizden harap olduğunu biliyorsanız, bu konuyu neden bir kez olsun meclis kürsüsünde dile getirmediğinizi Urfalı vatandaşlar merak ediyor.

 

Veya her fırsatta "İyi bir AK Partiliyim, bir dava adamıyım" derken, dava adamı olmaktan ne kastettiğinizi, mesela başörtüsü yasağının devam ettiği yıllarda sizin Başhekim olduğunuz hastanede ki başörtülü hemşirelere yapılan baskıları, Belediye başkanı olduğunuzda ise ilk işiniz olan belediyede ki başörtülü bayanlar ve milli görüşçü yöneticilere karşı açtığınız cephenin nedenini anlamaya çalışıyor.

 

AK Parti sizi belediye başkan adayı olarak göstermediğinde ise, Milli Görüş camiasına sarılmak suretiyle adeta can ciğer görüntüsü verip onların desteğini alarak yeniden Belediye Başkanı olduktan sonra, sizi trenden indiren AK Partinin vekillik teklifini, sizi AK partiye karşı destekleyenlere danışma gereği bile duymadan tereddütsüz kabul etmenizi hangi dava şuuruyla yorumlamak gerekiyor? 

 

Ayrıca dava arkadaşlarınıza hitaben "aptal, lan" gibi biçimsiz bir üslup ve kaba kelimeleri, hangi dava ahlakı size sarfettirip konuşturuyor?

 

Urfa Halkı merak ediyor sayın Fakıbaba!
Vatandaş, merak ediyor.

 

Selam ve dua ile.

 

 

 

 

 

 

 
Etiketler: Eveeet, Sayın, Fakıbaba, !!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı