Yazı Detayı
04 Haziran 2021 - Cuma 08:43
 
Gündem Konumuz Tarım İşçileri
NURAY MERMERTAŞ
 
 

Türkiyenin muhtelif yerlerine tarım işçisi olarak göç eden vatandaşlarımız... Kendi verimli toplaklarımızdan bi haberler mi? Kendi topraklarımızı ekip, biçşek, gidiş - geliş eziyeti çekmeden, kazalara mahal vermeden, çocuklar eğitiminden geri kalmadan böyle bir hizmette bulunsak daha iyi olmaz mı? Evet millet olarak eksiklerimiz ve yanlış tercihlerimiz çok. Yöneticilerin ne işe yaradığını yine sormadan geçemeyecem.


Her kesime hitap eden kurum ve kuruluşlarımız, bakanlıklarımız var. Urfa 'nın tarım sektörüne bir el atılsa, halkımız tarım konusunda biraz daha bilinçlense, kendi memleketinde üretken olsa fena mı olur?


Bu memleket ne zaman daha iyi şeyleri hak edecek. Ne zaman? Hizmetin hakkını veren yöneticiler gelecek. En verimli toprağa sahip olan biz tarımda gerideyiz.


Genç nüfusumuz yoğun olmasına rağmen sanayicilikte gerideyiz.


Yüz ölçüm büyüklüğünde ön sıralarda yer alan memleketimiz çevre ve şehircilik konusunda gerideyiz.


Dünyanın ilk üniversitene sahip olduğumuz halde eğitimde de gerideyiz.

Ve yine dünyanın en kutsal tarihi bizde, tesis yapılmaya müsait muhteşem ötesi ilçelere sahip olduğumuz halde turizm de yine gerideyiz. 


Sağlık sektöründe sıfırın altındayız. En acısı ne biliyormusunuz? Ortalama 5 ay şehirden şehire göç eden tarım işçilerimiz memleketine döndükten sonra hastalanma sonucu bu defa yine farklı şehirlerde tedavisini aramasına ne demeli? Soracak çok sorularımız var  da... Gündem konumuz tarım işçileri. Bu insanlara ne zaman? Kendi topraklarını değerlendirme fırsatını ve bilincini verecez. Yanlarında durup yöneticilik kimliğimizi gerekli yerlerde kullanmak için ne engelimiz var.?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Etiketler: Gündem, Konumuz, Tarım, İşçileri,
Yorumlar
Haber Yazılımı