Yazı Detayı
30 Temmuz 2021 - Cuma 08:11
 
Hayat Bu Ya!
PSİKOLOG SEDA DURMAZ
 
 

Hayat Bu Ya!

 

Hayatımızın belli bir kesitinde zor zamanlar yaşar atlatırız.En dibi görürüz…

 

Hayatın bizim için bittiğini,sanki yaşamın kötü günlerinin hiç bitmeyip,geçmeyeceğini düşünürüz.Sevgili okurlarım,şunu biliyorum ki bu hayatta en iyi öğrendiğim şeylerden biri öyle yada böyle her şeyin gelip geçtiği.

 

Belki şimdi geçmiyor diye düşünüyorsun.Geçer!Aradan günler geçer,aylar geçer,yıllar geçer ama geçer.Yine gülersin,yine bir şekilde unutur hayata devam edersin.

 

Sonra sorarsın kendine “ben bunca şeye nasıl katlanmışım,dayanmışım”.

 

Bu hayatta başımıza gelen en kötü  şeylere rağmen halen iyi tarafı görebiliyorsak demek ki çok şanslıyız.Zor da olsa acı da olsa bazı şeyleri kabul edip yola devam etmeyi öğrenmemiz lazım.Seni en iyi tanıyan yine sensin çünkü.Biliyorum çok yoruldun,çok yıprandın,çok ağladın.Seni görmediler,duymadılar ve en önemlisi de saygı göstermediler.O zaman hala neden bu çaba? Kendini kanıtlamaktan,ispatlamaktan,kendinden önce başkalarına çok değer vermekten,güvenmekten,inanmaktan ne zaman vazgeçeceksin.Ne yazık ki bazı insanlar hep alır,sadece alır.Sen onların her istediğini yaptıkça sevilirsin.

 

Hiç düşündün mü? Peki benim hislerim,düşüncelerim…

 

Ben ne istiyorum? Hadi gel kendi içine dön! Deger verdiğin kadar değer alıyor musun? Verdiğin sevgiyi geri alabiliyor musun? Kendini anlamak için sorduğun bu soruların cevabı hayır ise,o zaman bir dur.Hiç kimsenin seni suçlu hissettirmesine,huzurunu kaçırmasına izin vermemelisin! Sevgi sadece “ben seni seviyorum” demek ile  olmaz.Bu cümle asla  sevgi göstergesi değildir.Sizi gerçekten seven insan size saygı duyar,mutluluk,huzur,güven verir.Gerçek sevgi içinde bunları barındırır.Emin ol ki yaşadığımız olaylar farklı olsa da aynı duyguları hissettiğimiz için seni çok iyi anlıyorum.Hiçbir şey senden daha değerli değil,mutluluk sensin.Sende başlıyor her şey.Sevgisiz kaldığın,mutsuz hissettiğin yeri terk etmelisin,zor da olsa.

 

Hadi bugün kendin için bir şeyler yapmaya başla.Seni üzen,hayatında strese,huzursuzluğa yer açan ne varsa,kim varsa hayatından çıkarmak ile başla.Bazen bırakmanın vermiş olduğu iyilik halini yaşamak adına vazgeçmeyi öğreneceksin.Kendine ve yaşamın bize vermiş olduğu güzelliklere inan ve her şeyin düzeleceğine inanarak dua et.

 

Özgür bırak ruhunu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Etiketler: Hayat, Bu, Ya!,
Yorumlar
Haber Yazılımı