Yazı Detayı
09 Temmuz 2021 - Cuma 08:43
 
TÜMSEKLER
MUSTAFA GÜL
 
 

TÜMSEKLER 

 

Değerli dostlar, 

 

Geçen aylarda, Karaköprü'deki bir bulvarda, hız yapan bir sürücünün genç bir kızımıza çarparak ölümüne sebep olmasının ardından Büyukşehir Belediye duyarlılık(!) gösterip o bulvarı ve daha birçok yollarımızı tümseklerle donattı. 

Çok büyük bir hizmet! 

Şimdi, o yollarda arabayla ilerlemek mümkün değil. Sürekli dur kalk yapıyoruz. İçimiz dışımıza çıkıyor. 

Tamam, genç bir kızımız daha hayatının baharında vefat etti (Allah gani gani rahmet eylesin, ailesine sabırlar versin inşallah) lakin o canı kaybettikten sonra bu müthiş(!) önlemi almanın kime ne faydası oldu?
Aksine başka canların kaybına sebep oluyor da kimse farkında değil. 

Nasıl mı? 

Belediyenin gözden kaçırdığı birkaç husus neticesinde... 

Şöyle ki: 
Öncelikle o tümsekli yollardan her gün onlarca ambulans hayat kurtarmak için geçiyor, tabi geçebiliyorsa!
Aynı yollardan itfaiye ve polis araçları da geçiyor ve bu araçların tamamının hayat kurtamak için saniyelerle yarışmaları gerekiyor fakat tümsekler sebebiyle bir yere vaktinde ulaşmaları çok zor. 

Ayrıca yollarda her gün onlarca belki yüzlerce kaza meydana geliyor. Bu kazaları önlemek daha doğrusu önleyebilmek hem imkansız hem tümsek yapmakla olmaz hem de belediyenin işi değil! 

Bir yolda hız yapılmasın isteniyorsa bu Emniyet Müdürlüğünün işidir. Onların gereken tedbirleri alıp denetim yapmaları gerekir. 

Denetim derken ayda bir veya haftada bir kısa süreliğine radar kurup ceza kesmekten bahsetmiyorum. Sürekli bir denetim gerekiyor.  

Emniyet, o yollara kameralar kurup 24 saat hız denetimi yapsa zaten kimse hız yapmaya cesaret edemez. 

Bir yolda bir kaza oldu diye görev alanına girmemesine rağmen belediyenin o yolu tümseklerle doldurması ne vefat eden insanları tekrar dünyaya getirir ne de kazaların önlenmesine çare olur! 

Bu yanlış uygulamadan derhal vazgeçilmesi, belediyelerin asli vazifelerine odaklanması ve bu işkenceden acilen kurtulmak temennisiyle... 

Saygılar sunuyorum.

 

 

 

 

 

 

 
Etiketler: TÜMSEKLER, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı