Yazı Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 02:42
 
YAZ URFA GASTE, YAZ!
ÖMER AĞ
 
 

YAZ URFA GASTE, YAZ!

 

Yaz, Hakk’ın hatırına yaz.

Çünkü Hakk’ın hatırı âlidir, hiçbir hatıra feda edilemez. Hakk’ın hatırına yazan Hakka hesap verir, Hakka hesap verme bilincinde olan daha cesur, daha yürekli olur. Hani tarafsızlık için cesaret gerek diyoruz ya, o yüzden Hakk’ın hatırı birinci düsturun olmalı.

Yaz, Halk’ın hatırına yaz.

Çünkü Halk diyor ya, hepiniz tarafsınız, hepiniz yanlısınız diye. Sen de de ki evet biz de tarafız, bizde yanlıyız. Topluma göre doğruların değil, gerçeklerin tarafıyız, gerçeklerin yanındayız. Doğrular değişir, gerçekler değişmez.

Yaz, Geleceğin hatırına yaz.

Çünkü gelecek sana hesap sorar. Bugün hatanı görmezse bile gelecek asla affetmez. Geçmişten aldıklarını geleceğe vermek zorundasın. Haykırışın bugün duyulmazsa bile gelecekte aksi seda getirecektir.

Yaz, Vicdanının hatırına yaz.

Çünkü iki rolümüz var; kimimiz oynayan, kimimiz uyaran. Oyuna girenlerin vebali biraz da uyaranlarda değil mi? Unutmayalım ki, kulak tıkamak sadece korkakların işi. Vicdanının hatırına yazmayan hiç yanlışı uyarabilir mi?

Yaz. yaz diyenlerin hatırına yaz.

Birileri yazmanı beklerken yazmamak da zulümdür. Halk için Hakk’ın sesi olmak adına yaz. Gerçekleri bildiği halde yazmamak, adalete, gerçeğe davet etmemek de vebaldir. Bu vebalden kurtulmak için yaz.

Yaz, Urfa Gaste cesaretle yaz.

Hakkı yaz, hukuku yaz, adaletle iş yapmayı yaz, hem yaratana, hem de yaratılana verilecek hesabı yaz. Kimsesizin kimsesi olmak için yaz. Yeni başladığın yol çok uzun, çok zor, çok çetin, çok belirsiz, bunu bilerek yaz.

Unutma ki her şey değişir, fakat gerçekler asla değişmez. Sadece gerçekleri yaz.

Yolun uzun, bahtın açık, adın hayırlı olsun...

 
Etiketler: YAZ, URFA, GASTE,, YAZ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı